34 session sarja elokuvanteosta (syksy 2015 – kevät 2016)

Helsingin elokuva-akatemian Elävän kuvan seura järjestää eksklusiivisen 34 session “luentosarjan” elokuvaan ja elokuvantekoon liittyvistä aiheista. Sessiot vetävät seuran omat jäsenet eri ammattiryhmistä, hyvin erilaisista taustoista ja näkökulmista. Lisäksi paikalle järjestetään seuran ulkopuolisia elokuva-alan ammattilaisia.

Juuri sinä olet tervetullut seuran jäseneksi. Seuran toimintamalli on, että jokainen seuraan sitoutuva jäsen vetää yhden session häntä itseään koskettavasta elokuvaan/elokuvan tekoon liittyvästä aiheesta vertaisoppimisajatuksella. Seuran jäsenet pääsevät osallistumaan yhteensä 34 sessioon välillä 7.9.2015-23.5.2016.

Seura kokoontuu aina maanantaisin klo 17-20 ArtLabissa Vallilassa, osoitteessa Nilsiänkatu 8. Lukuvuoden ensimmäinen sessio 7.9. alkaa infotilaisuudella jo klo 16. Lue kaikki seuraa koskeva olennainen tieto: Elävän kuvan seura FAQ

Toimi pikaisesti, jos haluat mukaan. Paikkoja on vain 35 henkilölle. Ilmoittautumiset osoitteeseen mari.ljokkoi a gmail.com.

Elokuvallista loppukesää,

Terv. Jussi / Helsingin elokuva-akatemian Elävän kuvan seura

kylpytakki

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s